ABS пеперутка тип вентил рачка

Краток опис:

handle lever type plastic wafer butterfly valves have 9 positioning scale tooth, easy to position the angle of the disc and easy to control the water-flow; Blue round cap be free for your own logo; Reinforced keel disc is strong enough for any water pressure; Remove the handle & positioning plate, Gearbox or Pneumatic or Motorized actuator is available。 Butterfly Valve Handle type Brand ATA brand, TIANJIN DAYU PLASTIC PRODUCTS CO.,LTD.Top valve factory in China Type of Connecting do...


 • Порт: Tianjing
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  се справи со тип рачката пластични нафора пеперутка вентилите 9 позиционирање скала заб, лесно да се позиционира на аголот на дискот и лесен за контрола на проток на вода; Сина капа круг бидат слободни за свој лого; Засилени Јазик дискот е доволно силен за било каков притисок на водата; Се отстрани рачката и позиционирање плоча, Менувач или пневматски или моторизирани погонот е достапен.

  Пеперутка вентилите тип рачка

  бренд АТА бренд, Тијанџин Dayu пластични производи CO., LTD. Топ вентил фабрика во Кина
  Тип на поврзување двојно прирабница навртки нафора
  спецификации  2 "to8"; 63mm до 200mm; DN50-DN200
  Материјали на телото и на диск ABS Тело и диск
  Се справи со боја црвена; жолта; портокал; сина; Зелена или Кориснички
  Се справи со материјал ABS рачка, нерѓосувачки челик 304 пролет
  Боја Бело тело и диск и позиционирање плоча
  номинален притисок PN10 150PSI 125Class
  Возено од  справи управувана, управувана опрема, пневматски и моторни побудувачкиот
  тип на диск засилен keel диск, и матични со EPDM двојно запечатување О-прстен
  седиште материјал NR (природна гума за чиста вода систем); EPDM (подобро за морска вода); FPM VITON (најдобра за хемиската индустрија, киселина и алкално отпорни)
  Вратило (матични) Материјал 45 # јаглероден челик; SS304; SS316, како замена.
  гаранција за квалитет 18 месеци
  стандард ANSI DIN ASTM JIS БС ЦНС
  Бесплатен примерок и логото Пример е слободен; лого е бесплатно
  Сертификат ISO; Сертификат за потекло, како што се Кина и Пакистан Договорот за слободна трговија, Кина и Кореа слободна трговија, АСЕАН-Кина зона за слободна трговија ФОРМА Е, Кина-Чиле Договорот за слободна трговија ФОРМА F 
  апликација • вода и третман на отпадни води
  • Хемиска обработка
  • Храна и пијалаци
  • Базени и водни паркови
  • Земјоделство систем за наводнување
  • Аквариум & зоолошката услуги
  • Фармацевтски
  • целулоза и хартија
  • Депонија услуги
  • морска и корозивни средини • Сите проекти поврзани со водата и инженеринг

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  1. Нафора пеперутка вентилите да бидат спакувани во Внатрешна меур пластична кеса и со пена одбор или иверица случај;
  2. Надворешниот силна картон со пакување лента;
  3. Ако помалку од товарот сад, а потоа палети со фолија филм;
  4. Ако една полн контејнер, пакување без палети
  Датум на испорака 5-30days по добивањето на одредување на плаќање, до цел количество.
  Вчитување пристаниште Тијанџин пристаниште; Шангај пристаниште; Ningbo пристаниште; Кина порта.

  1 2

  5 3

  4 122


 • Претходно:
 • Следно:

 • нафора пеперутка вентилите може да се изолира и регулирање на протокот во системот. Овие вентили се работи на сличен начин на топката вентил, овозможувајќи за брзо исклучување кога е потребно. Тие се малку повеќе прифатлива од топчести вентили на слични димензии, како и тежат помалку, така што тие не бараат колку поддршка, топчести вентили. нафора пеперутка вентилите може да се користи во различни апликации каде не е потребна прецизна притисок проток, како што се системите за наводнување, преработка на храна, хемиска обработка, производство и домашни молк системи.
  ЗАБЕЛЕШКА: Повеќето инсталира пеперутка вентилите бараат прирабници и обетка комплет за инсталација.

   

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !