FRPP пеперутка вентилите Gear управувана

Краток опис:

Butterfly Valve with Reduction Gear Drive Material of Body & Disc FRPP/PP Polypropylene Body & Disc Size 2″-20″ Connection Wafer, Lug, Double Flanged Logo ATA, or your OWN logo Drive by Reduction gear drive / hand wheel operated Bare Square Shaft, available for electric/ pneumatic actuator Shaft (Stem) Material 45# Carbon steel; SS304; SS316;  as replacement. Seat Material NR (natural rubber for pure water system);EPDM( better for sea water);FPM VITON( bes...


 • Порт: Tianjing
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Видео

  Тагови производ

  Пеперутка вентилите со редуктор диск

  Материјал на телото и на диск FRPP / ПП полипропилен Тело и диск
  големина 2 "-20"
  врска Нафора, Луг, двојно прирабница
  Користење на логото АТА, или свој логото
  Вози покрај Редуктор диск / рака воланот се ракува
  Голи плоштад вратило, достапни за електрични / пневматски побудувачкиот
  Вратило (матични) Материјал 45 # јаглероден челик; SS304; SS316; како замена.
  седиште материјал NR (природна гума за чиста вода систем); EPDM (подобро за морска вода); FPM VITON (најдобра за хемиската индустрија, киселина и алкално отпорни)
  номинален притисок PN10 150psi 125Class
  капацитет на производство 50000 / месец
  Рок на плаќање ТТ / LC, трговија за осигурување
  Сертификат ISO; Извештај од тестирањето; Сертификат за потекло, како што се Кина и Пакистан Договорот за слободна трговија, Кина и Кореа слободна трговија, АСЕАН-Кина зона за слободна трговија ФОРМА Е, Кина-Чиле Договорот за слободна трговија ФОРМА F 
  стандард ANSI / ASTM; БС; JIS; DIN
  гаранција за квалитет 24 месеци
  апликација • вода и третман на отпадни води
  • Хемиска обработка
  • Храна и пијалаци
  • Базени и водни паркови
  • Земјоделство систем за наводнување
  • Аквариум & зоолошката услуги
  • Фармацевтски
  • целулоза и хартија
  • Депонија услуги
  • морска и корозивни средини • Сите проекти поврзани со водата и инженеринг

  Пакување и испорака

  пакување Детали
  1. Нафора пеперутка вентилите да бидат спакувани во Внатрешна меур пластична кеса и со пена одбор или иверица случај;
  2. Надворешниот силна картон со пакување лента;
  3. Ако помалку од товарот сад, а потоа палети со фолија филм;
  4. Ако една полн контејнер, пакување без палети
  Датум на испорака 5-30days по добивањето на одредување на плаќање, до цел количество.
  Вчитување пристаниште Тијанџин пристаниште; Шангај пристаниште; Ningbo пристаниште; Кина порта.

  1 2

  3 4

  12


 • Претходно:
 • Следно:

 • нафора пеперутка вентилите може да се изолира и регулирање на протокот во системот. Овие вентили се работи на сличен начин на топката вентил, овозможувајќи за брзо исклучување кога е потребно. Тие се малку повеќе прифатлива од топчести вентили на слични димензии, како и тежат помалку, така што тие не бараат колку поддршка, топчести вентили. нафора пеперутка вентилите може да се користи во различни апликации каде не е потребна прецизна притисок проток, како што се системите за наводнување, преработка на храна, хемиска обработка, производство и домашни молк системи.

  ЗАБЕЛЕШКА: Повеќето инсталира пеперутка вентилите бараат прирабници и обетка комплет за инсталација.

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !